Με συμμετοχή αντιπροσωπείας του ΤΕΕ, υπό τον πρόεδρο Χρήστο Σπίρτζη, καθώς και εκπροσώπων ΟΤΑ, πραγματοποιήθηκε στις Βρυξέλλες η Ετήσια Συνάντηση του Συμφώνου των Δημάρχων (CoM Ceremony), η οποία διοργανώθηκε από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή και φιλοξενήθηκε από το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο.
Μια εκδήλωση, ιδιαίτερα σημαντική στην προσπάθεια εμπέδωσης της συνεργασίας σε πανευρωπαϊκό επίπεδο, η οποία συνέπεσε με την έναρξη της Εβδομάδας Αειφόρου Ενέργειας, που οργανώνει η Ευρωπαϊκή Επιτροπή και ο Εκτελεστικός Οργανισμός για την Ανταγωνιστικότητα και την Καινοτομία από 24 έως 28 Ιουνίου
Διαβάστε πακάτω το σχετικό δελτίο τύπου που εξέδωσε το ΤΕΕ: